معاون درمان وزیر بهداشت:

احتمالا تا اختتام امسال با بیماری كرونا درگیر خواهیم بود

احتمالا تا اختتام امسال با بیماری كرونا درگیر خواهیم بود

به گزارش پرسی بلاگ آذربایجان شرقی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اعلان اینكه هنوز در موج اول كرونا هستیم و احتمالاً تا اختتام امسال با این بیماری درگیر خواهیم بود، اظهار داشت: اعلام وضعیت سفید یا قرمز در استانها كاملاً نسبی است و تا زمانی كه این ویروس در كشور وجود دارد هیچ استانی وضعیت ثابت نخواهد داشت.


قاسم جان بابایی در بیست و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا از روند ارائه خدمات درمانی در استان آذربایجان شرقی ابراز رضایت کرد و با قدردانی از حمایت های استاندار و همکاری مسئولان اجرایی استان با بخش بهداشت و درمان، اظهار نمود: موفقیت این استان در حوزه درمان نتیجه زیرساخت هایی است که در سال های گذشته به وجود آمده و بر این اساس توسعه زیرساخت های درمانی در شهرستان های این استان جزو اولویت های وزارت بهداشت است.

وی با اعلان اینکه از اسفند ماه تاکنون، درصد مرگ ومیر بیماران کرونا کاهش یافته، اما بار بیماری بیشتر شده است، اضافه کرد: تمام تلاش ها باید بر این باشد که بار بیماری از ظرفیت خدمات و امکانات درمانی بیشتر نشود.

جان بابایی اضافه کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی حتی در استان های سفید هم لازم است و باید از تمام امکانات و اختیارات قانونی دراین زمینه استفاده گردد.

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بیماریابی فعال، مراقبت از افراد دارای تماس با مبتلایان، فاصله گیری اجتماعی و ارتباط با مردم را اصول اساسی مقابله با کرونا در کشور عنوان نمود و اظهار داشت: همبستگی بین مسئولان و مردم و استفاده از تمام ابزارهای اطلاع رسانی برای افزایش حساسیت مردم نسبت به موضوع کرونا لازم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز با اعلان اینکه مشکلی در بخش درمان استان نداریم، اضافه کرد: مشکل اصلی در شرایط کنونی، عادی انگاری وضعیت از طرف مردم است و این در حالیست که صداوسیما نسبت به گذشته تلاش مضاعفی برای ایجاد حساسیت در جامعه انجام می دهد.

علیار راستگو اشاره کرد: بر طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، استفاده از ماسک در امکان عمومی و سربسته لازم است و کسانی که این مساله را نادیده می گیرند، درواقع به حقوق دیگران تجاوز می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: تابحال 3.6 درصد از کسانی که ابتلای آنها به کرونا قطعی تشخیص داده شده، فوت کرده اند که تنها 10 درصد از آنها زیر 50 سال سن داشته اند.

محمدحسین صومی اضافه کرد: در 14 روز گذشته، بیشترین میزان بروز کرونا به ترتیب در شهرستان های چاراویماق، هریس، اهر، مراغه، شبستر، تبریز و بناب بوده است.

وی با اشاره به اینکه تابحال 14 هزار بازدید از اماکن عمومی انجام شده، اضافه کرد: در مجموع رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن مختلف استان، 65 درصد بوده و تنها یک درصد از بازدیدها، منجر به پلمب شده است.

وی، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی را خیلی کم توصیف کرد و اظهار داشت: برگزاری مراسم عزا و عروسی و تجمع مردم در مکان هایی مانند بانک ها و دفاتر پیشخوان، زمینه را برای شیوع ویروس کرونا فراهم نموده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، فرمانداران چاراویماق و بناب و معاون فرماندار مراغه نیز در این نشست به صورت ارتباط تصویری گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان ها ارائه کردند.

اعضای ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در جلسه بامداد امروز این ستاد که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، نتایج عادی انگاری وضعیت جامعه از طرف مردم را بررسی و بر رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از برگزاری تجمعات بعنوان تنها راه مدیریت بیماری کرونا در شرایط کنونی تاکید کردند.

منبع:

1399/04/12
15:16:01
5.0 / 5
2427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ