توسط نشر بایا؛

بازخوانی آراء فوكو پیرامون انقلاب ایران منتشر می شود

بازخوانی آراء فوكو پیرامون انقلاب ایران منتشر می شود

به گزارش پرسی بلاگ بازخوانی آراء فوكو پیرامون انقلاب ایران شامل ۶ مقاله به قلم اندیشمندان مختلف، با ترجمه عباس جنگ و مریم نوتاش توسط نشر بایا منتشر می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، کتاب «بازخوانی آراء فوکو پیرامون انقلاب ایران» شامل ترجمه مقالاتی حول نوشته های میشل فوکو درباره انقلاب اسلامی ایران است که با مقدمه و همینطور با محوریت مقاله «رعدی در آسمان آبی؛ انقلاب ایران در اندیشه فوکو» دکتر بهروز قمری تبریزی استاد مطالعات خاورمیانه دانشگاه پرینستون منتشر خواهد شد.
ملیحه کاظمی نسب مدیر اجرایی انتشارات بایا ضمن بیان این خبر اظهار داشت: در این مجموعه تلاش شده تا به شکلی اختصاصی بر برخی مضامین و رویکردهای غالب در حوزه در حال گسترش مطالعات فوکویی پیرامون انقلاب ایران تمرکز شود.
وی اضافه کرد: به صورت کلی حوزه مطالعاتی مذکور با انتشار کتاب «فوکو و انقلاب ایران: جنسیت و اغواگری های اسلام گرایانه» توسط ژانت آفاری و کوین اندرسون که حاوی ترجمه انگلیسی نوشته های فوکو درباره انقلاب ایران بود؛ و سپس نقد و خوانش متمایز دکتر قمری تبریزی وارد مرحله جدیدی شده و به مرور شاهد انتشار مقالات، رساله ها و کتاب های بیشتری در این حوزه هستیم.
کاظمی نسب افزود: اثر حاضر را شاید بتوان از اولین خوانش های فوکویی- ایرانی در نظر گرفت که اندیشه فوکو را به شکلی خلاقانه در نسبت با تاریخ معاصر ایران قرار داده است.
به گفته مدیر اجرایی نشر بایا، این مجموعه دربرگیرنده ۶ مقاله از جمله؛ «قدرت و معنویت سیاسی؛ میشل فوکو در ایران»، «نخستین قیام بزرگ ضد نظام جهانی» و «مردم در مقابل جمعیت؛ فوکو در انقلاب ایران» و… است که توسط عباس جنگ دانشجوی دکتری جامعه شناسی هومبولت برلین و مریم نوتاش دکتری جامعه شناسی به فارسی برگردان شده است. نشر بایا این کتاب را در نوبت نشر خود قرار داده است.

1399/03/25
14:18:34
5.0 / 5
2483
تگهای خبر: ترجمه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ