۱۷ استان تحت پوشش خدمات آب رسانی بنیاد بركت

۱۷ استان تحت پوشش خدمات آب رسانی بنیاد بركت

به گزارش پرسی بلاگ معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد بركت اظهار داشت كه این بنیاد تا به امروز ۱۸۶ پروژه آب رسانی را در مناطق روستایی و محروم كشور به بهره برداری رسانده است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، محمد مهجوری با بیان این خبر اضافه کرد: با افتتاح ۱۱۱ پروژه آب رسانی جدید برکت در مناطق محروم کشور با اعتباری معادل ۲۲۰ میلیارد ریال، تعداد پروژه های آب رسانی بنیاد در سرتاسر کشور به ۱۸۶ طرح رسید.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه ها شامل راه اندازی مخزن و شبکه های آب رسانی، عملیات اصلاح و تعویض خط لوله، خرید تانکر آب رسانی، مرمت قنوات، خرید و نصب دستگاه آب شیرین کن، به سازی چشمه و غیره می شود.

به قول معاونت عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد ۲۱۸ پروژه آب رسانی را با بودجه ای معادل ۱۱۶۷ میلیارد ریال در بیشتر از ۷۱۱ روستای محروم کشور در دست راه اندازی دارد که از این تعداد، ۱۸۶ پروژه به بهره برداری رسیده است.

مهجوری تصریح کرد: خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، زنجان، فارس، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، کرمانشاه، لرستان، قم، مرکزی، هرمزگان، کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و تهران، ۱۷ استان تحت پوشش خدمات آب رسانی بنیاد برکت هستند.

وی اظهار نمود: بنیاد برکت سال قبل هم بر مبنای سیاست های ابلاغی از جانب ستاد اجرایی فرمان امام در مورد خدمت رسانی هر چه بیشتر به روستاهای محروم و پیشگیری از مهاجرت روستاییان، ۷۵ پروژه آب رسانی را در ۴۷۷ روستا به بهره برداری رسانده است.

معاونت عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر این که خیلی از ساکنان مناطق روستایی از بابت کمبود آب در مضیقه هستند، اظهار داشت: تأمین آب آشامیدنی روستاهای کشور بخصوص در مناطقی که از خشک سالی رنج می برند، علاوه بر پیشگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و بروز مشکلات مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی ناشی از حاشیه نشینی در شهرها، سبب حفظ و بقای جمعیت در مناطق مرزی کشور، ارتقای سطح سلامت و بهداشت روستاییان و گسترش عدالت اجتماعی، افزایش درآمد و کمک به معیشت روستاییان از راه تأمین آب مورد نیاز دام و طیور خانگی روستاییان می شود.

مهجوری اضافه کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان و ارائه خدمات زیربنایی مانند آب رسانی به آنها، در همین راستا انجام می پذیرد. این فعالیت ها همچون برنامه های اصلی ستاد اجرایی فرمان امام در روستاها به حساب می آید که از راه بنیاد برکت دنبال می شود و سبب حفظ و بقای جمعیت روستایی در روستاها خواهد شد.

به قول وی، بنیاد برکت نزدیک به ۳۵ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به بهره برداری رسانده یا در دست راه اندازی دارد.

مهجوری افزود: بنیاد برکت برای اجرای این پروژه ها بیشتر از ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار پیشبینی نموده و تخصیص داده است.

معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت با تاکید بر این که تمام ۳۱ استان کشور تحت پوشش طرح های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، تصریح کرد: هر چند بنیاد برکت با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست های ابلاغی از جانب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از راه ایجاد فرصت های کسب و کار، عمده فعالیت ها و اقدامات خویش را بر اشتغال زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم هم توجه ویژه دارد.1399/03/11
13:49:52
5.0 / 5
2616
تگهای خبر: اجتماعی , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ