آغاز فعالیت مجدد كتابفروشی ها در سرتاسر كشور

آغاز فعالیت مجدد كتابفروشی ها در سرتاسر كشور

پرسی بلاگ: فعالیت كتابفروشان در سرتاسر كشور از امروز در صورت ثبت در سامانه وزارت بهداشت اجازه فعالیت پیدا كردند.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، بعد از نزدیك به دو ماه تعطیلی فعالیتهای فرهنگی صنف كتابفروش از امروز تمامی كتابفروشان در سرتاسر كشور به شرط ثبت نام در سامانه مركز سلامت محیط و كار كه از جانب وزارت بهداشت و درمان بوجود آمده است، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
در همین راستا دستورالعمل هایی هم به منظور فعالیت اصناف مختلف در این سایت بارگزاری شده است كه با وجود اینكه به صورت مشخص به صنف كتابفروشان در آن اشاره ای نشده است اما ذیل عنوان كلی مراكز جمعی می توان روش هایی برای فعالیت در این مراكز را دریافت كرد.
اطلاعات مشخصی از میزان ثبت نام صنف كتابفروش در این سامانه منتشر نشده است اما مسؤلان وزارت بهداشت طی روزهای اخیر اعلام نموده اند كه اصنافی كه بدون ثبت نام در این سامانه مبادرت به بازگشایی كنند مورد برخورد جدی قرار خواهند گرفت.
طی روزهای گذشته رئیس اتحادیه ناشران و كتابفروشان تهران از خسارت نود درصدی به ناشران و كتابفروشان اطلاع داده و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم برآورد این خسارت را معادل بیشتر از ۹۷۴ میلیارد تومان ذكر كرده بود.

1399/01/30
22:20:12
5.0 / 5
3496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ