فرمانده مرزبانی: مرزبانی هنوز جزو مشاغل سخت نیست

فرمانده مرزبانی: مرزبانی هنوز جزو مشاغل سخت نیست

به گزارش پرسی بلاگ فرمانده مرزبانی كشور اظهار نمود: هرجا تعادل قیمت ها و ارزش كالا در طرفین مرز متفاوت باشد، كار و مشكلات مرزبانان را بیشتر می كند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی بامداد امروز در آئین تكریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان هرمزگان، اضافه كرد: استان هرمزگان استان بزرگ و از اهمیت استراتژیك بالایی برخوردار می باشد و در موضوعات و تعاملات مرزی اهمیت بالقوه ای دارد.
وی با اشاره به اینكه به هر دلیلی در سال های گذشته زیرساخت های مرزبانی هرمزگان تناسبی با ماموریت ها و وظایف استان هرمزگان ندارد، اظهار نمود: در جهان هیج كشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران تهدیدات برون مرزی ندارد؛ جایگاه مرز در قانون اساسی جایگاه بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه نماییم.
سردار رضایی با اشاره به اینكه جایگاه مرز ملی است یعنی هم حق دارند و هم نسبت به آن وظیفه دارند، تصریح كرد: مقام معظم رهبری امینت در مرزها را مهم تلقی كرده و تاكید نمودند كه امنیت از مرزها شروع می گردد.
وی افزود: كوچكترین اتفاق در مرز بین المللی می گردد و این نشان دهنده اهمیت بالای مرزبانی است كه وظایف سنگینی بر دوش دارد.
فرمانده مرزبانی كشور با اشاره به اینكه استان هرمزگان یكی از استان هایی است كه از لحاظ ترددهای غیرمجاز، بار ماموریت مرزبان را بیشتر می كند، عنوان كرد: هرگونه تغییر در قیمت كالا كار مرزبانی را سنگین تر می كند؛ امروز قاچاق مشكلات جدی تحمیل كرده و وظایف مرزبانی را سنگین تر كرده اما سایر دستگاه ها متناسب با آن پیش نیامده اند.
وی با اشاره به اینكه كسانی در مرزبانی خدمت می كنند كه جزو بهترین ها و مظلومترین ها هستند، بیان كرد: واقعا رواست كه حمایت ها و پشتیبانی از این افراد مظلوم اینچنین باشد كه در سرما و گرما حافظ امنیت مرزهای كشور هستند. آیا می گردد در اتاق زیر كولر برای این حافظان همیشه بیدار تصمیم گیری كرد؟.
سردار رضایی اضافه كرد: هنوز مرزبانی جز مشاغل سخت محسوب نشده است و خدماتی كه به این افراد داده می شود آیا تنساب دارد؟؛ این موارد در خدمات دهی به مرزبانان مغفول مانده است.
وی با اشاره به اینكه انتظار داریم از دستگاه قضایی كه معلول ملاك نباشد بلكه علت را هم در نظر بگیرند، اظهار نمود: خیلی از فرزندان مرزبانان، پدران خویش را به ندرت می بینند، آیا روا است كه اینچنین در حق این افراد بی عدالتی شود؟.
این مقام انتظامی با اشاره به اینكه انتظار داشتم با عنایت به عضویت فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در شورای تامین، استاندار هرمزگان در جلسه حاضر باشد، تصریح كرد: ای كاش استاندار هرمزگان در جلسه بود و این دغدغه ها را در سفر معاون اول رئیس جمهور و رئیس مجلس به آنها ابلاغ می كرد.
وی با اشاره به اینكه در بحث تجهیزاتی نیاز به توجه برنامه ریزان بودجه ریزی كشور داریم، افزود: برنامه ها عرضه و رایزنی با سازمان برنامه و بودجه كشور صورت گرفته است.
سردار رضایی افزود: در سالجاری تعدادی شناور نیمه سنگین به استان هرمزگان داده شده و بزودی دو فروند دیگر هم اعطا خواهد شد.
وی سردار دهكی، فرمانده جدید مرزبانی هرمزگان را از فرماندهان باتجربه و با انگیزه دانست و عنوان كرد: از تمامی خدمتگزاران این عرصه تشكر می كنم و امیدوارم بتوانند همچون گذشته شاهد تلاش های بی وقفه مرزبانان خدوم و مظلوم استان هرمزگان باشیم.
سردار رضایی خواهان هماهنگی در تعاملات مرزبانی و دریابانی در استان هرمزگان شد و افزود: هرجا تعادل قیمت ها و ارزش كالا در طرفین مرز متفاوت باشد، كار مرزبانان را بیشتر می كند.
وی افزود: در بحث نوسانات ارزی مرزبانان هرمزگان تلاش شگرفی كردند و باید كالاها ساماندهی گردد تا اینچنین بار زیاد بر دوش مرزبانان صورت نگیرد.
سردار رضایی با اشاره به اینكه وقتی قیمت احشام در دو طرف مرز متفاوت باشد به صورت حتم قاچاق صورت می گیرد، خاطرنشان كرد: وقتی این احشام را بگیریم كجا باید آنرا نگهداری نماییم و چگونه به چرخه استفاده برگردد؟؛ این مورد نیاز به همفكری مسئولان و ساماندهی مناسب دارد تا ماموران در میدان لابه لای فشار دو طرفه قرار نگیرند.
وی با اشاره به اینكه از مسئولان استان هرمزگان می خواهم برای این موضوعات ساز و كار تعیین كنند، اظهار نمود: امیدوارم در نشست های تخصصی این مشكلات برطرف شود و شاهد پشتیبانی میدانی و واقعی از مرزبانان باشیم.
فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان در این مراسم اضافه كرد: طی این مدت یك هزار میلیارد تومان كالای قاچاق كشف شده كه از این میزان ۵۳ تن آن مختص مواد مخدر بوده و نشان دهنده تلاش ویژه تمامی كاركنان انتظامی هرمزگان در این مدت بوده است.
سردار عزیزاله ملكی با اشاره به اینكه بر سر قول خود در برخورد با سرشاخه ها و سرباندهای قاچاق در مبادی رسمی، غیر رسمی و سواحل هستیم، اظهار نمود: شاهد اتفاقات و اقدامات قابل توجهی در این زمینه در سال های ۹۶ و ۹۷ بودیم و با قدرت و صلابت بیشتر ادامه خواهیم داد.
وی با تقدیر از فعالیت های دو ماهه سرهنگ سجادی در سرپرستی فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان، خاطرنشان كرد: امیدوارم فرماندهی جدید مرزبانی استان هرمزگان همچون استان گلستان و جزیره كیش كارنامه مناسبی از خود رقم بزند.
همینطور سرپرست سابق فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان اضافه كرد: در این مدت توانستیم ضربه های مهلكی به باندهای قاچاق بزنیم و كشفیات مهمی را داشته باشیم.
سجادی تصریح كرد: هرمزگان دومین استان در سطح كشفیات مواد مخدر را به خود اختصاص داده كه رسیدن كشفیات این حوزه به ۱۰ میلیون تن نشان دهنده رشد موثری در این زمینه بوده است.
وی افزود: در این مدت با عملیات مشترك انجام شده توانستیم ۸۱ درصد افزایش در كشفیات صورت بگیرد كه ارزش آن ۳۹۰ میلیارد ریال بوده است.
همینطور فرمانده جدید مرزبانی استان هرمزگان اظهار داشت: امیدوارم بتوانم با تلاش های تمام مرزبانان هرمزگان بتوانم جواب اعتماد فرمانده مرزبانی كشور را بدهم.
سردار حسین دهكی با اشاره به اینكه امیدوارم با تمامی محدودیت ها در امنیت مرزهای هرمزگان بیشتر از پیش كوشا باشم، اظهار نمود: با تمامی تعاملات و هماهنگی ها تمامی تلاش خویش را برای اجرای صحیح قانون به كار ببندم.
وی افزود: واجب است هر مسئولی، مظلومیت را از مرزبانان بردارد.
این مقام انتظامی در انتها خاطرنشان كرد: امیدوارم مرزبانی هرمزگان در كشور بتواند شاخص و الگو باشد.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم سردار حسین دهكی بعنوان فرمانده جدید مرزبانی هرمزگان ارائه شد.
1397/09/18
13:29:51
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ