طرح ویژه نظارت بر بازار از اول اسفند شروع می شود

طرح ویژه نظارت بر بازار از اول اسفند شروع می شود

به گزارش پرسی بلاگ ایسنا/قم معاون هماهنگ كننده امور اقتصادی استانداری قم از آغاز طرح نظارت ویژه بر بازار قم از آغاز اسفندماه خبرداد..


مهراد غضنفری امروز جمعه در جلسه كارگروه ستاد تنظیم بازار قم كه با حضور مسؤلان استان برگزار گردید با ذكر این مطلب كه نظارت بر بازار بر پیشگیری از گران فروشی و عرضه خارج از شبكه ضروری می باشد، اظهار داشت: در زمینه تأمین كالاهای اساسی مورد نیاز در یك فرایند دراز مدت جای هیچ گونه كمبود و نگرانی در سطح استان احساس نمی گردد.
وی ادامه داد: دستگاه های استانی روزانه از وضعیت بازار را رصد كرده و اشراف كاملی بر استان در حوزه های مختلف داشته باشند. البته وضعیت استان در تأمین كالاهای اساسی مطلوب است و دغدغه ای در این وضعیت احساس نمی گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم اظهار داشت: در آستانه عید باید تلاش نماییم كه مردم با كمترین مشكل در جهت تأمین مایحتاج خود روبرو باشند. طرح ویژه نظارتی استان از روز نخست اسفند ماه شروع شده و تا ایام نوروز ادامه می یابد.
وی اظهاركرد: باید بخشی از ظرفیت انبارهای بخش خصوصی برای ذخیره سازی كالاهای اساسی مورد استفاده قرار بگیرد امروزه لزوم راه اندازی یك انبار بزرگ كالا در قم بیشتر از هر زمان دیگری حس می شود كه باید فعالیتهای مربوط به آنرا انجام داد.
غضنفری با اشاره به اهمیت كاهش هزینه های تولید بیان نمود: برای كاهش هزینه های تولید در بخش كشاورزی باید از ظرفیت تشكل ها و تعاونی ها به نحو مطلوب تری استفاده گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه با اشاره به خدمات نهادهای دیگر در قم اظهاركرد: شهرداری قم در ارتباط با ایجاد بسترهای لازم برای توزیع میوه شب عید همكاری لازم را به خرج دهد.
وی با تاكید بر ساماندهی واحدهای گاز«ال پی جی» اظهار داشت: باید مكانی ایمن و استاندارد برای رفع مشكل مردم در این رابطه در سطح شهر قم راه اندازی گردد. همینطور شركت توزیع فرآورده های نفتی و شهرداری قم باید چند مكان استاندارد و ایمن را برای حل مشكل مسافران نوروزی در ارتباط با پیك نیك پركنی، اقدام نماید.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه در استان قم اظهاركرد: وضعیت استان در برگزاری نمایشگاه هر سال مطلوب تر شده است اما همچنان بعضی از دستگاه ها به وظایف قانونی خود عمل نمی كنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی در ادامه با ذكر این مطلب كه تمام دستگاه های استانی در راه كوتاه كردن فاصله بین كلنگ تا قیچی پروژه های عمرانی گام بردارند. روند افتتاح پروژه های تولیدی و اشتغال زایی دستگاه های اجرایی استان در زمان بندی مشخص باید در تمام طول ادامه داشته باشد.1398/11/18
20:39:18
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ