صندوق بازنشستگی شهرداری اعلام كرد

بدهی 26 میلیارد تومانی 17 سازمان و شركت به صندوق ذخیره كاركنان شهرداری

بدهی 26 میلیارد تومانی 17 سازمان و شركت به صندوق ذخیره كاركنان شهرداری

پرسی بلاگ: مطالبات معوق صندوق ذخیره كاركنان شهرداری از سازمان ها، شركت ها و مجموعه های شهرداری تهران تا آخر شهریورماه از 26 میلیارد و 300 میلیون تومان گذشت.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا؛ بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان صندوق بازنشستگی شهرداری تهران، علی رغم وصول بخشی از مطالبات موسسه صندوق ذخیره از شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه مترو این شركت با بیش از 13 میلیارد تومان همچنان بدهكارترین مجموعه به صندوق است و مجموع بدهی 16 شركت و زیرمجموعه دیگر شهرداری تهران هم تا آخر شهریورماه به بیش از 13میلیارد تومان رسیده است.
این در شرایطی است كه مطالبات معوق بازنشستگان از صندوق ذخیره تا این مقطع زمانی 7 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است و در صورت وصول بخشی از مطالبات صندوق، تسویه كل معوقات بازنشستگان در صف كه 822 نفر بوده اند به سرعت امكان پذیر شده و علاوه بر این پرداخت دیگر مطالبات اعضاء مانند سپرده مازاد پس انداز هم به جریان می افتاد.
بر طبق این گزارش تا آخر شهریورماه 39 میلیارد تومان از مطالبات معوق اعضای صندوق ذخیره كاركنان از این موسسه پرداخت شده است، علاوه بر این طی ماه های اخیر و با پیگیری بعضی از اعضای شورای شهر تهران، دفتر شهردار هم به پیگیری وصول مطالبات صندوق از دیگر سازمان ها ورود كرد كه منجر به وصول بخشی از مطالبات شد، در عین حال رقم بدهی سازمان ها رو به تزاید بوده و از 20 میلیارد تومان در تیرماه به 26 میلیارد تومان در انتها شهریور رسیده است.
طبق اساسنامه صندوق ذخیره كاركنان شهرداری تهران، هر ماه 3 درصد از حقوق كاركنان شهرداری و مجموعه های وابسته كسر و به حساب صندوق ذخیره واریز می شود، تا در موعد بازنشستگی با ارزش افزوده بوجود آمده به اعضاء بازگردانده شود، اما هم اكنون خیلی از دستگاه های مربوطه در واریز این سهم به حساب صندوق دارای تاخیر هستند.1397/07/02
14:36:11
0.0 / 5
4773
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ