مومنی:

گزارشی از قاچاق موادمخدر با استفاده از كیك های آلوده نداشته ایم

گزارشی از قاچاق موادمخدر با استفاده از كیك های آلوده نداشته ایم

پرسی بلاگ: دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به بودجه سال آینده این ستاد اظهار داشت: با اهتمام دولت و دستور رئیس جمهور، بودجه این ستاد برای سال آینده ۱۹ درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، اسكندر مومنی در حاشیه سومین نشست تخصصی معاونان مدیران كل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر كشور از انتصاب "امیرعباس لطفی" بعنوان سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اطلاع داد و با اشاره به اینكه جهت تسهیل در ارتباط رسانه های جمعی با ستاد مبارزه با مواد مخدر سخنگویی را تعیین كردیم اضافه كرد: بنده و معاونان در حوزه های كاری خود پاسخگوی سوالات افكار عمومی هستیم اما برای تسهیل در كار، دكتر امیرعباس لطفی بعنوان سخنگوی ستاد انتخاب گردید. ایشان در حوزه مبارزه با مواد مخدر چه داخلی و چه بین المللی دارای تجربه هستند و در بخشهای مختلف دارای دانش و تجربه بالایی هستند كه از امروز ایشان بعنوان سخنگو منصوب می شوند.
مومنی با اشاره به اینكه در ادامه برای سال آینده با اهتمام دولت و دستور رئیس جمهور بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر ۱۹ درصد افزایش پیدا كرد، افزود: كشور از نظر مالی گرفتار مضایقی است اما افزایش بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر جای تقدیر و تشكر دارد.
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان كرد: امسال یكی از موفق آمیزترین سالها در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری بوده است. از آغاز سال جاری تابحال بیشتر از ۷۰۰ تن مواد مخدر كشف شد كه این میزان نسبت به سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است اما این افزایش بعنوان یك شاخص قطعی ما تلقی نمی گردد.
وی افزود: همینطور تلفات اشرار حدود ۱۷ درصد افزایش یافته و ۳۱ درصد كشفیات سلاح افزایش یافته است. ضربه به بنیانهای اقتصادی مواد مخدر، كل اموال مصادره شده و توقیف شده ۳۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است كه در حوزه خودرو ۶۳ درصد افزایش توقیف و مصادره داشتیم. اما در مجموع اموال، ۳۸ درصد افزایش مصادره داشتیم.
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: ۷۱ درصد از این كشفیات ناشی از اقدامات اطلاعاتی و تمركز بر باندهای بزرگ بوده و ۷۵ درصد از این كشفیات در شرق و حاشیه شرق بوده است كه نشان داده است اقدامات هماهنگ همه دستگاه ها نتیجه داده است.
وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره كیك های آلوده به قرص اظهار داشت: تا این لحظه مبحث قرص ها در حوزه مواد مخدر منتفی است و بعنوان قاچاق مواد مخدر تابحال موضوعی گزارش نشده است و دستگاه های مربوطه در حال پیگیری هستند تا منشاء این اقدام مشخص شود.
منبع:

1398/09/25
20:18:11
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ