دو واحد متخلف و آلاینده به مراجع قضائی عرضه شدند

دو واحد متخلف و آلاینده به مراجع قضائی عرضه شدند

به گزارش پرسی بلاگ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار اظهار داشت: در امتداد اجرای ماده 11 و 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی دو واحد متخلف و آلاینده محیط زیست به مرجع قضائی معرفی گشتند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، فاطمه برنا در تشریح این خبر اظهار نمود: در این رابطه یك واحد تولیدی مصنوعات تزئینی به سبب عدم پیش بینی تمهیدات زیست محیطی و آلایندگی هوا و آب و همین طور یك واحد تفكیك غیر مجاز زباله به سبب تهدید مقابل بهداشت عمومی به دادگاه عرضه شدند.
برنا اضافه كرد: این واحد ها با عنایت به اخطاریه های مكرر به سبب عدم اقدام مؤثر برای رفع آلودگی، متخلف شناخته شده و با آنها برخورد قانونی صورت گرفت.
ایشان سپس اظهار داشت: همین طور طی گشت و پایشهای محیط زیست، برای یك واحد رنگرزی پارچه غیر مجاز به سبب سرریز كردن فاضلاب به منابع آب زیر زمینی و آلودگی آن و یك واحد قالكاری غیر مجاز بدلیل آلودگی هوا اخطاریه زیست محیطی صادر شد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، رئیس اداره محیط زیست شهریار درانتها اضافه كرد: حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب، خاك و هوا از وظائف ذاتی محیط زیست بوده و محیط زیست در این رابطه با هرگونه تخلف كه سلامت شهروندان را تهدید كند و یا موجب خسارت به محیط زیست شود، برابر قوانین برخورد خواهدنمود.
منبع:

1398/09/21
20:14:00
5.0 / 5
5198
تگهای خبر: تولید , قوانین , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ