وزیر رفاه تشریح كرد

پرداخت بسته حمایتی حقوق بگیران دولت ظرف روزهای آینده، واریز به فیش های حقوقی

پرداخت بسته حمایتی حقوق بگیران دولت ظرف روزهای آینده، واریز به فیش های حقوقی

پرسی بلاگ: وزیر كار و رفاه اجتماعی با اشاره به بسته های حمایتی دولت اظهار داشت: حدود نیمی از جمعیت كشور تحت پوشش این بسته های حمایتی قرار دارند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، محمدعلی شریعتمداری در حاشیه كنفرانس ملی كودكان دارای معلولیت اظهار داشت: امیدواریم كه این كنفرانس با حضور همه سازمان های بین المللی دخیل در امر معلولیت ها برگزار شود؛ این آغازین قدم جمهوری اسلامی ایران در مشاركت جویی در عرصه توان افزایی كودكان معلول بود كه با قوت برگزار گردید.

وی با اشاره به اینكه در مسئله غربالگری برای كنترل معلولیتهای ناشی از ازدواجهای نامناسب گام های خوبی برداشته ایم اضافه كرد: در سالهای اخیر فرم هایی توسط سازمان بهزیستی تهیه و در اختیار جوانان قرار گرفته كه در همین راستا از تولد ۲۵ هزار كودكی كه سالانه به جمع كودكان معلول ناشی از این نوع ازدواج ها و عوامل ژنتیكی متولد می شدند جلوگیری خواهد شد.

وزیر رفاه در ادامه با اشاره به سبدهای حمایتی دولت باز بیان كرد: سبدهای حمایتی دولت كه از هفته اخیر در برنامه كاری وزارت رفاه قرار گرفته حدود نیمی از جمعیت كشور را تحت پوشش قرار می دهد.
به گفته شریعتمداری افرادی در این طرح در اولویت قرار دارند كه تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند كمیته امداد، بهزیستی و افراد پشت نوبتی این سازمان ها بوده كه در مرحله اول طرح، بسته حمایتی خودرا دریافت نمودند.
وی افزود: مرحله دوم، سیاست جبرانی دولت می باشد كه شامل اقشاری كه حقوق ثابت می گیرند و به شكلی پرداخت هایشان متكی به دولت می باشد، میگردد كه از راه سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد امیدواریم ظرف روزهای آینده در فیش حقوقی آنها لحاظ شود.
شریعتمداری مبلغ پرداختی به كارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان اعلام نمود و اظهار داشت: افرادی كه حقوق زیر ۳ میلیون تومانی دریافت می كنند، مشمول این بسته می شوند.
وی درباره زوجینی كه هر دو كارمند دولت هستند و نحوه پرداخت بسته به آنها باز اظهار داشت: جزئیات طرح و نحوه توزیع در مرحله دوم توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد تعیین خواهد شد.
وزیر رفاه اضافه كرد: توزیع این بسته ها شروع شده است بطوریكه مرحله دوم و سوم آن پیش از حقوق و دستمزد ماهانه یا به همراه آن پرداخت میگردد.
وزیر رفاه اظهار داشت: مرحله سوم این طرح به منظور جلوگیری از همپوشانی ها اجرا میگردد كه برای این مرحله منتظر اجرای مرحله های قبلی هستیم؛ مذاكراتی را با معاون اول رئیس جمهور داشته و در مرحله سوم كارگران ساختمانی و اقشار بلا پذیری كه حداقل دستمزد را می گیرند در نظر گرفته شده اند.

به گفته وی رئیس جمهور در نظر دارد به مشمولان نیازمند، سبدهای كالایی به جای بسته های نقدی پرداخت كند و بیشتر به سمت تأمین كالا برای این اشخاص برود.

وی مراحل بعدی و تعداد دفعات توزیع این بسته را متكی به منابع و بودجه سال 98 دانست.
1397/08/28
13:10:27
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: اجتماعی , بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ