از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شد؛

خبر خوش مسكنی برای كارگران، بازنشستگان و اهالی فرهنگ و رسانه

خبر خوش مسكنی برای كارگران، بازنشستگان و اهالی فرهنگ و رسانه

پرسی بلاگ: وزیر راه و شهرسازی از امضای تفاهمنامه هایی برای خانه دار كردن كارگران، بازنشستگان، اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با دو وزارت تعاون و فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیك آگاهی داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی شامگاه سه شنبه پنجم آذرماه، بعد از امضا و تبادل تفاهمنامه برنامه اجرایی با همتای سوری خود برای تأسیس سه شركت كارفرمای مشترك در حوزه مسكن و نیز مهیا كردن شرایط حضور شركت های ایرانی در سوریه، به سوالات خبرنگاران درباب طرح های این وزارتخانه برای رونق مسكن در كشور پاسخ گفت.
وی با اشاره به اینكه تلاطم های بازار مسكن، متاثر از بخش مسكن نیست، این مساله را متاثر از پول های سرگردانی دانست كه عده ای برای حفظ ارزش به طلا، زمین، مسكن و یا نظایر آن تبدیل می كنند و این شرایط در بازار تلاطم به وجود می آورد.
اسلامی، مهم ترین هدف دولت و وزارت راه و شهرسازی از راه اندازی واحدهای مسكونی را هماهنگی و اجرای این پروژه ها برای فراهم كردن زمینه خانه دار شدن اقشار هدف خواند و تاكید كرد، این وزارتخانه فارغ از هر اتفاقی كه در بازار صورت گیرد، برنامه خودرا دنبال می كند.
وی اضافه كرد: برای مسكن كارگران و بازنشستگان بزودی با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه ای امضا می نماییم كه جزئیات آن تا اندازه زیادی مشابه تفاهم نامه ساخت مسكن برای فرهنگیان است.
وزیر راه و شهرسازی، همین طور از فراهم كردن مقدمات طرحی برای خانه دار كردن اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر آگاهی داد و اشاره كرد: به این منظور بزودی تفاهم نامه ای را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد می نماییم.
پیش از این نیز ابراهیم صادقی فر معاون اجتماعی، فرهنگی وزیر كار در گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، از تهیه مدلهای جدید عملیاتی برای تسهیل تأمین مسكن گروه های مختلف كارگری آگاهی داده بود. بگفته وی، در این طرح با شناسایی گروه های هدف و اولویت بندی آنها برمبنای فاكتورهای تعیین شده، متناسب با شرایط هر گروه جهت رفع دغدغه مسكن كارگران اقدام خواهد شد.


منبع:

1398/09/07
12:10:39
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: اجتماعی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ