کاهش استرس به کمک رژیم غذایی

کاهش استرس به کمک رژیم غذایی

پرسی بلاگ: خراسان رضوی نتایج تحقیقی نشان داد که مصرف غذاهای تخمیر شده و فیبر بیشتر در روز تأثیر قابل توجهی در کاهش سطح استرس دارد و به بهبود سلامت روان کمک می نماید.


به نقل از ویفروم، وقتی نوبت به مقابله با استرس می رسد، اغلب به ما گفته می شود بهترین چیزهایی که می توانیم انجام دهیم ورزش، وقت گذاشتن برای کارهای مورد علاقه مان یا امتحان مراقبه و تمرکز حواس است اما طبق تحقیقات پخش شده، انواع غذاهایی که ما می خوریم نیز ممکنست راه موثری برای مقابله با استرس باشد.
نتایج آخرین مطالعه دراین زمینه نشان داده است که خوردن غذاهای تخمیر شده و فیبر بیشتر در روز به مدت تنها چهار هفته تأثیر قابل توجهی در کاهش سطح استرس دارد.
در طول دهه گذشته، تحقیقات زیادی نشان داده است که رژیم غذایی می تواند تأثیر زیادی بر سلامت روان ما داشته باشد. در حقیقت، رژیم غذایی سالم حتی ممکنست خطر مبتلاشدن به خیلی از بیماریهای روانی رایج را کم کند.
مکانیسم های زیربنای تأثیر رژیم غذایی بر سلامت روان هنوز بطور کامل شناخته نشده است اما یک توضیح برای این پیوند می تواند بوسیله رابطه بین مغز و میکروبیوم ما (تریلیون ها باکتری که در روده ما زندگی می کنند) باشد.
در صورتیکه نتایج تحقیقات قبلی نشان داده که استرس و رفتار با میکروبیوم ما مرتبط می باشد، تابحال مشخص نبود که آیا تغییر رژیم غذایی و میکروبیوم ما می تواند تأثیر مشخصی بر سطوح استرس داشته باشد یا خیر.
در این تحقیق، ۴۵ فرد سالم ۱۸ تا ۵۹ ساله با رژیم های غذایی نسبتاً کم فیبر انتخاب شدند که بیش از نیمی از آنها زن بودند. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند و بطور تصادفی از یک رژیم غذایی طی چهار هفته مطالعه پیروی کردند.
به حدود نیمی از آنها رژیمی داده شد که توسط متخصص تغذیه طراحی شده بود. این رژیم به عنوان یک رژیم سایکوبیوتیک شناخته می شود برای اینکه شامل غذاهایی است که با سلامت روانی بهتر مرتبط می باشد. به طرز جالبی، افراد در گروه رژیم روان شناختی گزارش کردند که استرس کمتر و کیفیت خواب بهتری داشتند.
مطالعات دیگر نیز نشان دادند که میکروب های روده در فرآیندهای خواب نقش دارند بدین سبب ممکنست این ارتباط را توضیح دهند.
نتایج نشان میدهد که می توان از رژیم های غذایی خاص برای کاهش سطح استرس استفاده نمود. این نوع رژیم ها همین طور ممکنست در دراز مدت به صیانت از سلامت روان کمک کنند برای اینکه میکروب های روده را هدف قرار می دهند.
مطالعه ما شواهد هیجان انگیزی ارائه می دهد که یک راه موثر برای کاهش استرس رژیم غذایی است.
منبع:

1401/08/19
11:47:54
5.0 / 5
198
تگهای خبر: بیماری , شركت , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ