رییس سازمان نظام پزشكی در گفت وگو با پرسی بلاگ اعلام كرد

آخرین وضعیت پزشکان بازداشتی حوادث اخیر

آخرین وضعیت پزشکان بازداشتی حوادث اخیر

به گزارش پرسی بلاگ، رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت پزشکان بازداشتی در حوادث چهارشنبه گذشته و پیگیری های انجام شده در اینباره، اظهار داشت: انتظار داریم که برخورد با جامعه شریف پزشکی که درحال ارائه ی خدمت به مردم هستند، کریمانه باشد.دکتر محمد رئیس زاده در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین پیگیری ها برای آزادی بازداشت شدگان جامعه پزشکی در ناآرامی های اخیر، اظهار داشت: تمام پیگیری های لازم در هر سطح و نهادی که لازم بود، در نهایت خودش از جانب سازمان نظام پزشکی انجام شد. در این خصوص به اتفاق تعدادی از اعضای شورایعالی و تعدادی از اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، دیداری با آقای امیر دریابان شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی داشتیم و همان روز هم دیداری را با آقای سردار میراحمدی- دبیر شورای امنیت کشور و معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور داشتیم. همینطور با دادستان تهران آقای صالحی تماسی داشتیم و جلسه و تماسهای مکرری را با دوستان مان در ناجا داشتم و تمام تلاش مان را انجام دادیم که هرچه سریع تر اعضای جامعه پزشکی که بازداشت شدند، آزاد شوند.
پیگیری برای آزادی اعضای بازداشت شده جامعه پزشکی
وی اضافه کرد: الحمدلله دوستان ناجا همکاری بسیار خوبی داشتند تا همه کسانی که از جامعه پزشکی در حوادث روز چهارشنبه گذشته بازداشت شدند، آزاد شدند، به جز یک نفر که آن هم درحال پیگیر کارش هستیم و پرونده اش گرفتار اشکالاتی شده که پیگیریم. آقای سردار میراحمدی هم قول دادند که تعداد معدود و کمی هم که بازداشت شده بودند، در اسرع وقت آزاد شوند و قول دادند که پیگیری کنند. ازاین رو داریم پیگیری می نماییم که ان شاءالله هرچه سریعتر این اقدامات صورت گیرد.

رییس زاده با اشاره به اینکه بشدت به خدمات جامعه پزشکی برای جامعه نیازمندیم، اظهار داشت: خدماتی که اعضای جامعه پزشکی به مردم عرضه می دهند، مهم می باشد و ما انتظار داریم که این افراد هر چه زودتر به مسیر ارائه ی خدمت به مردم بازگردند.

رییس کل سازمان نظام پزشکی همینطور در پاسخ به ایسنا در رابطه با صدمه احتمالی به مطب ها یا مراکز درمانی در ناآرامی های اخیر، اظهار داشت: در زمینه صدمه به مطب ها و مراکز درمانی آمار و گزارشی نداریم و وزارت بهداشت باید در این حوزه اظهار نظر کند.
هنوز مورد "اثبات شده ای" از ورود نیروهای امنیتی به مراکز درمانی اعلام نشده است
رییس زاده همینطور در رابطه با برخی اظهارات در خصوص ورود برخی نیروهای انتظامی و امنیتی به مراکز درمانی و بیمارستان ها، اظهار داشت: من همه دغدغه هایی را که اعضای جامعه پزشکی در زمینه مباحث مختلف داشتند، جزء به جزء پیگیری کردم. در جلسه با آقای میراحمدی هم این موارد را مطرح کردم که به شکل جدی پیگیرند. واقعا و صادقانه اگر موردی در این حوزه اثبات شود، حتما برخورد می شود. البته موارد و گزارش هایی به ما رسیده است، اما هنوز پیگیری ها ادامه دارد و داریم دنبال می نماییم. هنوز در این حوزه مورد اثبات شده ای را نداشتیم که به این اثبات رسیده باشیم یا نهادهای مسئول به ما اعلام کنند.
برخورد با جامعه پزشکی کریمانه باشد
وی تصریح کرد: بالاخره ما انتظار داریم که برخورد با جامعه شریف پزشکی که درحال ارائه ی خدمت به مردم هستند و در موج کرونا و الان در موج آنفلوآنزا به مردم ارائه ی خدمت می کنند، برخورد کاملا کریمانه ای باشد؛ همانطور که مدنظر مقام معظم رهبری و همه مسؤلان کشور است. مقام معظم رهبری همیشه با تکریم از جامعه پزشکی یاد کردند و انتظار ما اینست که همه نهادها در برخورد با این قشر خدمت گذار نهایت متانت و کرامت را به کار بگیرند.

رییس کل سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: به نمایندگی از جامعه پزشکی می گویم که مسلما تمامی اعضای جامعه پزشکی در عین حالی که اعتراضات، نقطه نظرها و انتقاداتی دارند که در جای خودش محترم است و باید مسیر درست، سالم و امن هم برای بیان این اعتراضات فراهم گردد، در عین حال تک تک اعضای جامعه پزشکی با هرگونه ایجاد ناامنی و هرگونه بهم ریختن و مخدوش کردن امنیت کشور مخالفند. چونکه جامعه پزشکی خودشان پیام آوران امنیت و سلامت برای جامعه هستند و به هیچ عنوان نمی توانند طرفدار ناامنی و هر ج و مرج در کشور باشند و بطور قطع با ایجاد ناامنی و هرج و مرج مخالفند.

منبع:

1401/08/11
10:11:24
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ