شنبه ۱۶ مهر؛

معرفی کتاب همپای کودک در فرهنگسرای خانواده

معرفی کتاب همپای کودک در فرهنگسرای خانواده

پرسی بلاگ: به گزارش پرسی بلاگ، آئین معرفی کتاب همپای کودک تازه ترین اثر رضا پورحسین همزمان با روز جهانی کودک در پانزدهمین نشست گنجینه خانواده روز شنبه 16 مهر در فرهنگسرای خانواده انجام می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، فرهنگسرای خانواده روز شنبه ۱۶ مهرماه ساعت ۱۰ میزبان آئین معرفی کتاب «همپای کودک» تازه ترین اثر رضا پورحسین همزمان با روز جهانی کودک در پانزدهمین نشست گنجینه خانواده است.
کتاب «هم پای کودک» اهتمام دارد راه ورود به دنیای ذهنی و روانی کودک را نشان داده و راه های زمینه سازی برای شکوفایی بذرهای زیستی و فطری او را در راه رشد و تربیت معرفی نماید و مباحث این کتاب مبتنی بر مبانی انسان شناسی الهی و سودجستن از یافته های علمی روانشناسی کودک و روانشناسی رشد، مطرح گردیده است.
انسان ها وقتی زاده می شوند، علاوه بر تجهیزات زیستی، دارای فطرت خداگرایی، نیکویی پسندی و زیبایی دوستی اند. نوزاد انسان لوح سفید نیست که فاقد هرگونه فطرت و برنامه رشد باشد. بر این اساس، بذر فطرت و برنامه رشد در جانِ وی نهاده شده و وظیفه مربی، تنها فراهم نمودن زمینه های شکوفایی و بالندگی کودک است تا بذرها شکفته و بارور شوند. برای شکفتن کودک نیاز است او را بشناسیم، نیازهای او را بدانیم، و دریچه ورود به دنیای ذهنی و روانی کودک را مشخص نماییم تا در راه رشد خوب قرار گیرد.
کتاب «همپای کودک» در ۲۶۰ صفحه از طرف دفتر نشر فرهنگ اسلامی در سال ۱۴۰۱ روانه بازار نشر شد.
رضا پورحسین از مدیران قدیمی صدا و سیما است و دارای سوابقی نظیر عضویت در هیأت ممیزه دانشگاه تهران، عضویت در کمیته واژه گزینی شورای عالی زبان و ادب فارسی، ریاست شورای هنر سازمان صداوسیما و … است.


منبع:

1401/07/14
12:23:25
5.0 / 5
190
تگهای خبر: بازار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ