با صدور پیامی؛

رمضانی روز خبرنگار را گرامی داشت

رمضانی روز خبرنگار را گرامی داشت

به گزارش پرسی بلاگ حال که تلاقی تاریخ شمسی و قمری ما را به همزمانی حماسه عاشورا با روز خبرنگار کشانده می توانیم با نگاهی به راویان اخبار این رخداد خویش را بسنجیم.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، علی رمضانی مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با صدور پیامی روز خبرنگار را گرامی داشت.
متن پیام رمضانی به شرح زیر است:
«خبر» یکی از مفاهیم بنیادین و سترگ در علوم اسلامی و شرعی است و آن گزارشی است از «دیگران» و «خود» که بالذات در آن احتمال صدق و کذب وجود دارد. مفهوم خبر، گاهی با حدیث برابری می کند و در میان علمای بزرگ امامیه تفاوت چندانی میان خبر وحدیث وجود ندارد.
رخداد بزرگ کربلا که در معرفت شناسی شیعی نمادین ترین رویداد در دسته بندی «خیر» و «شر» است، قابلیت تفسیر عصری دارد. حال که تلاقی تاریخ شمسی و قمری ما را به همزمانی حماسه عاشورا با روز خبرنگار کشانده می توانیم با نگاهی به راویان اخبار این رخداد که تعدادی در کنار «تمامی اسلام» و گروهی نیز در کنار «تمامی کفر» ایستاده بودند، خودرا بسنجیم و ببینیم که راوی خبر یا حدیث صحیح هستیم یا راوی حدیث و خبر غیر صحیح. اگر راوی خبر صحیح باشیم در کنار تمامی اسلام قرار داریم و برای تمامی تاریخ مورد وثوق هستیم و محل رجوع.
روزتان گرامی ای راویان خبر صحیح و اهل وثاقت

1401/05/18
11:36:02
5.0 / 5
209
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ